shadow_left
Advertisement
Shadow_R
   
ODZYSKIWANIE DANYCH

Odzyskiwanie danych, kasowanie i archiwizacja danych

 

Odzyskiwanie danych to proces przywracania dostępu do danych zapisanych na dowolnym nośniku lub odtwarzania fizycznego zapisu w celu otrzymania pierwotnej struktury danych. Dzięki specjalistycznemu laboratorium, nasza firma odzyskuje dane ze wszystkich rodzajów nośników, wszystkich systemów operacyjnych niezależnie od rodzaju uszkodzenia nośnika.

Odzyskujemy dane z :

- systemów operacyjnych

- dysków twardych

- Pendrive'ów

- Taśm streamerowych

- Macierzy dyskowych

- Kart pamięci - flash
 

 

Istnieją dwa rodzaje uszkodzeń powodujące utratę danych.

Są to uszkodzenia software'owe (logiczne) i hardware'owe (fizyczne).

Uszkodzenia logiczne (software'owe) polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych, a nie na uszkodzeniu samych nośników.
Czasem w tego typu przypadkach pomagają standardowe narzędzia, jednak często problem jest na tyle głęboki, iż konieczna jest ingerencja specjalisty pracującego w naszym laboratorium . Uszkodzenia logiczne mogą być spowodowane atakami wirusów komputerowych, przerwami w dopływie prądu elektrycznego, nagłymi skokami napięcia lub błędami w oprogramowaniu.

Dużo cięższymi, od uszkodzeń logicznych, przypadkami utraty danych są uszkodzenia mechaniczne nośników. W tego typu przypadkach uszkodzeniu ulegają najczęściej elementy nośników takie jak głowice, wewnętrzna i zewnętrzna elektronika dysku, silnik, czy same talerze. Odzyskiwanie danych w tych przypadkach wymaga zastosowania najnowszych technologii oraz laboratoryjnych warunków pracy naszych specjalistów .

Średnia skuteczność odzyskiwania danych na całym świecie wynosi 76%.
Warunkiem utrzymania tak wysokiej sprawności działania jest zatrudnianie najlepszych specjalistów, którzy swe umiejętności mogą wykorzystywać w profesjonalnym laboratorium odzyskiwania danych.

Sprzęt oraz specjaliści naszej firmy pracujący w laboratorium odzyskiwania danych należą do najlepszych na świecie.

Istnieje przypadek, w którym odzyskanie danych jest technicznie niemożliwe. Jest nim całkowite nadpisanie danych, czyli sytuacja, w której na miejsce straconych danych zostaną zapisane inne informacje. Najprostszym sposobem uniknięcia tego typu sytuacji jest wyłączenie komputera, na którym utracono dane i zwrócenie się po bezpłatna poradę do specjalistów z naszej firmy. Takie działanie gwarantuje zachowanie szans na odzyskanie danych.

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty danych w Polsce jest błąd człowieka. Z powodu braku informacji jak należy się zachować w momencie utraty danych, tracimy zwykle nasze najważniejsze dane. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w przypadku utraty danych jest porada specjalistów.

 
 
   
   
Tworzenie stron internetowych Poznań | Klub fitness Poznań
powered by