shadow_left
Advertisement
Shadow_R
   
Stanowiska POS

Small Business - Stanowiska POS

Wersja programu dedykowana jest dużym sklepom spożywczym, które prowadzą sprzedaż na stanowiskach wyposażonych w komputer z drukarką fiskalną (POS).
Różnica w stosunku do wersji sieciowej polega na tym, że stanowiska sprzedaży mogą pracować samodzielnie bez połączenia z serwerem.
Jej przeznaczeniem jest zabezpieczenie pracy sklepu w czasie, gdy następuje przerwa w komunikacji spowodowana awarią sieci lub pracami serwisowymi na serwerze.
W takiej sytuacji stanowiska POS magazynują wystawione paragony i przekazują je do głównej bazy danych po wykryciu połączenia z serwerem.

Wersja programu pod nazwą "Samodzielny POS" dedykowana jest dużym sklepom spożywczym, które prowadzą sprzedaż za pomocą drukarek fiskalnych. Jej przeznaczeniem jest zabezpieczenie pracy sklepu w czasie, gdy serwer jest wyłączony. Pozwala to zachować odpowiednie bezpieczeństwo systemu, a także umożliwia dokonanie zmian w konfiguracji sieci i wykonanie czynności serwisowych w ciągu dnia, w trakcie normalnej pracy sklepu.
POS jest samodzielnym stanowiskiem sprzedaży, które do właściwego funkcjonowania nie potrzebuje bieżącej komunikacji z serwerem, ze względu na to, iż posiada własną bazę danych. Baza POS-a, gdy ten "widzi" serwer, jest na bieżąco uaktualniana o zmiany wprowadzane do bazy głównej serwera (ceny, nazwy, kody czy też nowe towary).
W razie utraty łączności z serwerem POS uzupełnia swoją bazę o zmiany dokonane w międzyczasie przy ponownym nawiązaniu komunikacji. Program posiada zabezpieczenia na wypadek przerwania komunikacji w trakcie odbioru danych, jak również optymalizację umożliwiającą ograniczenie ilości przesyłanych danych do niezbędnego minimum.  
Ponadto POS okresowo (częstotliwość jest regulowana) przekazuje wystawione paragony do bazy serwera. Każdy paragon niezależnie od tego, czy komunikacja jest realizowana czy też nie, składowany jest w bazie własnej POS-a. Umożliwia to w razie potrzeby ponowne dosłanie paragonów, przy czym serwer odbierając po raz wtóry te same paragony sprawdza ich zgodność i zgłasza przypadki, gdyby ich wartość była inna niż pierwotnie wysłana.
 
Ilość POS-ów pracujących z jednym serwerem praktycznie nie jest ograniczona i przy odpowiedniej wydolności serwera (w dużych marketach powstają comiesięcznie kilkusetmegabajtowe bazy) podłączyć można nawet 20 stanowisk sprzedaży jednocześnie. POS potrafi pracować zarówno pod systemem Windows jak i DOS. Popularne ze względu na oszczędności są również środowiska mieszane (serwer Windows a POS-y - system DOS).
 
Możliwe jest jednoczesne używanie dwóch drukarek fiskalnych (do "zwykłej" sprzedaży oraz sprzedaży alkoholu) przy czym program sam potrafi wyłowić z paragonu i skierować odpowiednie towary na jedną lub drugą drukarkę. Do POS-a można także podłączyć wagę kalkulacyjną a także prowadzić sprzedaż z zastosowaniem kart rabatowych.

 

 


W tej kategorii nie ma tymczasem żadnych pozycji. Zapraszamy wkrótce!

 
   
   
Tworzenie stron internetowych Poznań | Klub fitness Poznań
powered by